Blog

Fark Cam Filmleri & Uygulma ve Satış

cam filmi tarihçesi

Cam Filmi Tarihçesi

Hayatımızın her alanında kullandığımız cam filmlerinin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Öyle ki o zamanlar üretim amacı da farklıymış. Günümüzde ise birden fazla amaç için kullanılmaktadır.

1960’lı yılların başlarında güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yapılan çalışmalar sonucunda ilk olarak güneş kontrolü için üretildiği bilinmektedir. Güneşin ışınlarından doğrudan etkilenmemek ve zararlarından korunmak amaçlanmıştır.

Daha sonra ki yıllarda ise cam filmi modelleri hızla artmış ve her alana girmiştir. Her geçen gün yeni bir model ile karşımıza çıkan cam filmleri günümüzde çok fazla talep görmektedir. Gelişen mimarinin etkisiyle de talep hacmi artan cam filmlerinin renk seçeneği de bir hayli fazladır. En başta bahsettiğimiz güneş kontrol cam filminin günümüzde onlarca rengi vardır. Bunlar; bronz, gri, altın, kehribar gibi sayılabilir ama çok daha fazla renk seçeneği vardır.

1970’li yıllar da yaşanan enerji krizinin de cam filmi kullanımında etkisi olmuştur. Bildiğiniz gibi bazı cam filmi modelleri enerji kaybını önlemektedir. Sadece enerji kaybı değil, ses ve gürültü yalıtımı içinde kullanılan cam filmleri bu özellikleri ile de halk arasında tercih sebebi olmuştur.

Polyester filmin, şeffaf bir madde olarak işlev görmek yerine uzun dalga kızılötesi ısıyı emip tekrar yayma eğiliminde olduğu keşfedildi. Deney sayesinde bu özelliği geliştirilen yeni film malzemeleri ve konstrüksiyonları imal edilmeye başlandı.  Sonuç olarak; Cam filmleri hayatımızın her alanına girmeyi başarmıştır.

Cam Filmi Modelleri

Türkiye’de en çok kullanılan cam filmi modelleri;

Aynalı Cam Filmi,  Buzlu Cam Filmi, Kumlama Cam Filmi,  Desenli Cam Filmi, Dekoratif Cam Filmi, Ofis Cam Filmi, Balkon Cam Filmi, Ev Cam Filmi, Delikli Cam Filmi,  Renkli Cam Filmi, One Way Vision, Transparan Cam Filmi,  Güneş Kontrol Cam Filmi , Güvenlik Cam Filmi, Dış Cephe Cam Filmi, Duşa Kabin Cam Filmi , Kumlu Cam Filmi, Siyah Cam Filmi.

Yukarıda listelediğimiz cam filmi modellerine ve çok daha fazlasına “Fark Cam Filmleri” ile sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişim kurmak.

Cam Filmi Hizmet Noktaları

Adalar Cam Filmi, Arnavutköy Cam Filmi, Ataşehir Cam Filmi, Avcılar Cam Filmi, Bağcılar Cam Filmi, Bahçelievler Cam Filmi, Bakırköy Cam Filmi, Başakşehir Cam Filmi, Bayrampaşa Cam Filmi, Beşiktaş Cam Filmi, Beylikdüzü Cam Filmi, Beyoğlu Cam Filmi, Büyükçekmece Cam Filmi, Beykoz Cam Filmi, atalca Cam Filmi, Çekmeköy Cam Filmi, Esenler Cam Filmi, Esenyurt Cam Filmi, Eyüp Cam Filmi, Fatih Cam Filmi, Gziosmanpaşa Cam Filmi, Güngören Cam Filmi, Kadıköy Cam Filmi, Kağıthane Cam Filmi, Kartal Cam Filmi, Küçükçekmece Cam Filmi, Maltepe Cam Filmi, Pendik Cam Filmi, Sancaktepe Cam Filmi, Sarıyer Cam Filmi, Silivri Cam Filmi, Sultanbeyli Cam Filmi, Sultangazi Cam Filmi, Şile Cam Filmi, Şişli Cam Filmi, Tuzla Cam Filmi, Üsküdar Cam Filmi, Ümraniye Cam Filmi, Zeytinburnu Cam Filmi, Merkez İlçe Cam Filmi.

ALANLARI DOLDUR YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize WhatsApp İle Ulaşın
WhatsApp ile Gönder